Op donderdag 10 december 2009 was er een informatie-avond over Q-koorts in het gemeentehuis in Goor. Deze informatieavond werd bezocht door ongeveer 150 mensen. De avond werd ingeleid door burgemeester H. Kok. Daarna waren er inleidingen van: - de heer Wim Janssen van het ministerie van LNV; - de heer Karel Soethoudt van de GGD-regio Twente; - de heer Nico Verduyn van LTO Noord.
De heer Janssen gaf een toelichting op de maatregelen die de ministers Klink (Volksgezondheid) en Verburg (LNV) hebben aangekondigd om de verspreiding van Q-koorts tegen te gaan. De heer Soethoudt ging in op de gevolgen van Q-koorts voor de gezondheid van mensen. Hij benadrukte dat het bij Q-koorts gaat om een bacterie, die overgaat van dieren op mensen. Die bacterie zit in de lucht en kunnen we dus overal in het land inademen. De ziekte gaat niet over van mens op mens.
Nico Verduyn van LTO-Noord lichtte toe dat de sector melkschapen en –geiten van LTO Noord haar verantwoordelijkheid neemt als het gaat om de bestrijding van Q-koorts. Na de inleidingen kregen de omwonenden alle gelegenheid hun vragen te stellen aan de inleiders.